Je hebt dienst op de visiteauto. Het is 2.00 uur ’s nachts als er een melding komt van een benauwde patiënt waar je met spoed naar toe gaat. Bij aankomst ligt er een 32- jarige man op de grond naar lucht te happen. Hij kijkt je met angstige ogen aan…..wellicht kijk je met dezelfde angstige ogen terug?
In de twee dagen (middag / avond) word je ingewijd in de principes van de ABCDE-benadering en leer je deze toe te passen in zeer verschillende simulatie-scenario's, tot je er volledig vertrouwd mee bent. Daarnaast wordt er ingegaan op en geoefend met verschillende vaardigheden die je in acute situaties moet beheersen, zoals benadering van luchtwegobstructies, gebruik van AED, reanimeren, overdragen volgens de SBAR-methode etc.
Sparen voor Kennis
Met het 'Vrij roosteren' heeft Dokterszorg tegelijkertijd de mogelijkheid om te sparen voor trainingen gericht op spoedzorg of voor een opleidingsbudget geïntroduceerd. Al vanaf 10 diensten kom je in aanmerking voor een gratis training, maar je kunt ook doorsparen voor een scholingsbudget of (een bijdrage aan) de duurdere ABCDE-training. Deze mogelijkheid heeft dus ook betrekking op deze cursus.
Dus heb je in 2025 tot de datum van aanvang van deze cursus voldoende diensten gedraaid dan is deze cursus gratis.
Als je hiervoor in aanmerking wilt komen, kun je contact opnemen met de afdeling Planning van DWF (planning@dokterswacht.nl). Daar kun je opvragen of je in aanmerking komt. Vervolgens kun je een mail sturen naar info@doktersacademie.nl met de bevestiging van de afdeling Planning.
Doelgroep | Huisarts en Physician Assistant |
Datum en locatie | Deze scholing bestaat uit 2 dagen. De eerste dag vindt plaats op 11 mei 2026 en de tweede dag is op 22 juni 2026 Locatie is in alle gevallen het stafkantoor van Dokterszorg in Heerenveen |
Tijd | Beide dagen duren van 13.30 - 21.30 uur. De inloop is vanaf 13.00 uur |
Prijs | € 1.025,00 per persoon voor een tweedaagse scholing. |
Sponsoring | - |
Accreditatie | 12 punten voor de huisarts. PA-ers die deelnemen kunnen hun bewijs van deelname zelf invoeren in hun dossier en op die manier de punten krijgen. |
Docent | Wenckebach Instituut voor onderwijs en opleidingen |
Na deze tweedaagse cursus bent u in staat om de patiënt in een crises-situatie volgens de systematische benadering in het volste vertrouwen de meest optimale behandeling te geven!
13.30 uur | Aanvang, inloop is vanaf 13.00 uur |
rond 15.00 uur | Pauze |
rond 17.45 uur | Warme maaltijd |
21.00 uur | Afsluiting |
|
|
Bij inschrijving gaat u akkoord met onze algemene voorwaarden.